گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

گرفتگی توالت فرنگی با اشیا
راهنمای آموزش و فهرست مطالب

اطلاعات تکمیلی آموزش بازکردن گرفتگی توالت فرنگی با اشیا:

✅ سطح مهارت: پیشرفته
⏰ زمان تکمیل: 15 تا 25 دقیقه
🔥 ابزارها: تلمبه، فنر، آویز لباس و جاروبرقی
💵 هزینه: متفاوت بسته به شرایط کار

اگه چیزی تو توالت فرنگی شما گیر کرده و نمیدونید چطور درش بیارید، اصلا جای نگرانی نیست چون با خوندن آموزش ها و راهنمایی های متخصصین شرکت حالا سرویس، میتونید مشکلتون رو به راحتی حل کنید.

چه تصادفی و چه عمدی وقتی اشیایی داخل توالت میوفته، راه خودش رو به سیفون یا شترگلو توالت فرنگی پیدا میکنه و اونجا گیر میکنه. مهم نیست که چند بار فلاش تانک رو فشار میدید و یا چقدر داخل کاسه توالت فرنگی آب میریزید، اشیا از جای خودشون تکون نمیخورن تا زمانی که برداشته بشن. بنابراین برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی حتما باید با روش خاص یا دست اشیا رو حذف کرد.

با این حال برداشتن وسایل گیر کرده داخل سیفون توالت میتونه کار سختی باشه، بنابراین ما کنار شما هستیم تا مشکلتون رو رفع کنید. ما شما رو به چندین روش راهنمایی میکنیم که میتونید از اونها برای برداشتن اشیا از توالت فرنگی استفاده کنید. پس اگه میخواهید خودتون کار رو انجام بدید در ادامه با ما همراه باشید.

آنچه شما نیاز دارید

♺ مواد 🗜️ ابزار و تجهیزات
✅ دستکش ✅ آویز لباس فلزی
✅ تلمبه چاه بازکن
✅ فنر لوله بازکنی
✅ جاروبرقی خشک و مرطوب

چطور اشیا رو از توالت فرنگی خارج کنیم

اگه قصد دارید خودتون اشیا رو خارج کنید و با سرویسکار لوله بازکنی تماس نگیرید، 8 روش رو آموزش دادیم تا به وسیله یکی از این راهنمایی ها، بتونید اشیا رو دربیارید.

1. علت رو شناسایی کنید

اولین قدم برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با اشیا، فهمیدن علت گرفتگی توالت است، گرفتگی میتونه به خاطر افتادن تصادفی اشیا خارجی یا حتی حلقه مومی جابجا شده باشه.

بعضی از وسیله ها رو میشه به راحتی با دست برداشت، در حالی که برخی نیاز به کمک اضافی یا ابزارهایی مثل فنر یا تلمبه دارند.

برای اینکار میتونید سرویس بهداشتی یا حمام رو بررسی کنید تا موارد گم شده رو پیدا کنید. یا از بچه هاتون در مورد وسایلی که ممکنه به اشتباه یا با بازیگوشی داخل کاسه توالت انداختن بپرسید.

2. کاسه توالت رو خالی کنید

اگه تونسته باشید اشیایی که داخل توالت افتادن رو شنایی کنید خیلی خوبه. اما اگه نتونستید هم مشکلی نیست. چون در مراحل بعد در هر صورت برای انجام کار باید مراحل آموزش داده شده رو طی کنید. اولین قدم تخلیه کامل آب کاسه توالت فرنگی است.

برای خالی کردن آب اضافی کاسه توالت میتونید از یه فنجان یکبار مصرف یا هر ظرف مناسب دیگه ای استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که تمام آب باقی مونده رو به طور کامل تخلیه نکنید. علاوه بر این حتما مخزن توالت فرنگی رو تخلیه کنید تا از ورود آب اضافی به داخل کاسه جلوگیری کنید. به خاطر داشه باشید که برای قطع جریان آب و جلوگیری از ورود آب اضافی به داخل کاسه، شیر قطع کننده پشت توالت فرنگی رو ببندید. وقتی این کار رو تموم کنید وقتش رسیده که راه های مختلف بیرون آوردن اشیا از توالت فرنگی رو امتحان کنید.

3. شی رو با دست بیرون بیارید

گاهی اوقات میتونید با دست به وسایلی که توالت شما رو مسدود کردن برسید و اونها رو از جای خودشون خارج کنید. اما این معمولا در مورد وسایل بزرگ مثل اسباب بازی های بزرگ کاربرد داره. قبل از انجام کار دستکش بپوشید و دستتون رو داخل قسمت خروجی کاسه توالت ببرید و سعی کنید وسیله رو بگیرید و بیرون بکشید.

4. از قلاب سیمی کمک بگیرید

اگه دستتون به وسیله نمیرسه یه رخت آویز فلزی جنس خوب میتونه کار رو برای شما ساده تر کنه. آویز رو صاف کنید و قسمت انتهای سیم رو شبیه قلاب درست کنید. با این وسیله میتونید به خوبی داخل کاسه به دنبال وسیله بگردید و گرفتگی توالت با اشیا رو به سادگی باز کنید.

برای اینکار سمت قلاب شکل سیم رو به داخل کاسه ببرید و به دنبال اشیا بگردید، زمانی که اون رو پیدا کردید سعی کنید با قسمت قلاب سیم اون رو بگیرید و بیرون بکشید. اینکار یه دقت و زمان نیاز داره و معمولا جواب میده.

در صورت عدم موفقیت، روش های دیگه ای وجود داره میتونید از اونا استفاده کنید، در ادامه بیشتر توضیح داده شده!

5. از تلمبه مخصوص توالت استفاده کنید

باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

شاید تلمبه زدن توالت کمی کثیف کاری داشته باشه به همین خاطر بهتره لباس مناسب برای اینکار بپوشید که کثیف نشید.

بعد از انجام اینکار، تلمبه رو داخل خروجی فاضلاب کاسه فرنگی قرار بدید و با فشار دادن، مکش ایجاد کنید، سپس همین کار رو (بالا و پایین کردن تلمبه چاه بازکن) رو برای چند دقیقه ادامه بدید تا زمانی که احساس کنید جسم خارج شده. دقت کنید بیش از حد فشار نیارید که به توالت آسیبی نرسه.

شما میتونید با این روش به راحتی گرفتگی توالت فرنگی با اشیا رو باز کنید، اما اگه این راه حل کار نکرد، روش های دیگه ای هست که در ادامه آموزش دادیم.

6. با فنر لوله بازکنی امتحان کنید

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

اگه با تلمبه موفق نشدید، فنر لوله بازکنی میتونه بهتون در بازکردن گرفتگی توالت با اشیا کمک کنه.

فنر رو به آرومی وارد کاسه کنید و بصورت چرخشی به سمت جلو هل بدید تا به جسم مورد نظر برخورد کنه. حالا با فشار آوردن و عقب و جلو کردن سعی کنید اشیا رو از جاش تکون بدید و خارجش کنید.

فنر زنی لوله رایج ترین روش برای باز کردن انواع گرفتگی هستش که سرویسکاران ازش استفاده میکنن. شما هم میتونید با این روش خیلی ساده و با کمترین هزینه مشکلتون رو برطرف کنید، فقط نیاز به فنر لوله بازکنی دستی دارید.

7. محلول های شیمیایی

زمانی که اشیا داخل توالت فرنگی یا ایرانی میوفته، تو شترگلو یا سیفون گیر میکنه. برای باز کردن لوله باید شترگلو رو از هر نوع گرفتگی پاک کنید. برای اینکار میتونید از محلول های شیمیایی استفاده کنید. اما پیشنهاد میکنیم از محلول های شیمیایی اصلا و یا خیلی کم استفاده کنید چون ماده خورنده هستند و ممکنه به لوله ها و سنگ توالت آسیب بزنن.

با این حال اگه مایل به استفاده از اسید لوله بازکن هستید میتونید از محصولات غلظت پایین استفاده کنید. اما روش جایگزین برای اینکار استفاده از راه حل جوش شیرین و سرکه است که یه محلول خونگی محسوب میشه و هیچگونه ضرری هم برای لوله ها نداره.

8. برداشتن کاسه توالت فرنگی

بازکردن گرفتگی توالت فرنگی با اشیا با برداشتن فرنگی

اگه هیچ کدوم از روش های قبل جواب نده، قطعی ترین راه حل برای خارج کردن اشیا از داخل توالت فرنگی، جدا کردن کاسه و درآوردن اشیا از زیر فرنگی است.

اینکار به تخصص و تجربه کافی نیاز داره. اگه تجربه اینکار رو نداشته باشید ممکنه به کاسه فرنگی آسیب بزنید. برای انجام این روش نیاز هست که ابتدا چسب فرنگی با ابزار تیز مثل کاتر یا چاقو کنده بشه و فرنگی رو به آرومی از زمین جدا کنید و اشیا رو از زیرش دربیارید. حالا دوباره فرنگی رو به درستی جای خودش نصب کنید.

اگه نمیتونید اینکار رو انجام بدید، سرویسکاران شرکت حالا سرویس در خدمت شما هستند تا مشکلتون رو بدون هیچ دردسری در سریع ترین زمان ممکن رفع کنن.

گیر کردن اشیا در توالت فرنگی و ایرانی

همونطور که تو این آموزش یاد گرفتید، اگه وسیله ای که داخل توالت افتاده رو سریعا خارج نکنید باعث گرفتگی های شدید میشه. برای جلوگیری از افتادن اشیا در توالت فرنگی پیشنهاد میکنیم درب فرنگی رو همیشه ببندید. همچنین اگه تو خونه بچه کوچک دارید حتما باهاش صحبت کنید که از انداختن اسباب بازی یا وسیله داخل توالت جلوگیری کنه.

در هر حال اگه وسیله داخل توالت فرنگی یا ایرانیتون افتاده و نمیتونید خارجش کنید بهتره از یه متخصص تو این زمینه کمک بگیرید. شرکت حالا سرویس متخصصین زیادی رو در این زمینه داره که میتونن به شما کمک کنن تا هر وسیله ای که داخل توالت افتاده رو بیرون بیارید. این کار بدون تخریب و بدون کثیف کاری توسط متخصص باتجربه انجام میشه و جای هیچگونه نگرانی نیست.

اگه ساکن تهران هستید میتونید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا نزدیکترین سرویسکار به شما به محل اعزام بشه.

برای اعزام سرویسکار در تهران همین حالا تماس بگیرید

سوالات متداول

درآوردن اشیا از توالت فرنگی بستگی به اندازه و نوع وسیله داره. اینجا 8 روش رو توضیح دادیم تا بتونید به کمک این راهنمایی ها مشکلتون رو برطرف کنید.
خیلی از مردم خیال میکنن اسید میتونه اشیا رو آب کنه و از بین ببره، اما این کاملا اشتباه هستش چون اسیدی که این قدرت رو داشته باشه قطعا لوله فاضلاب رو هم آب میکنه. برای اینکار میتونید از اسیدهای رقیق استفاده کنید. احتمال داره باعث جا به جا شدن اشیا بشه تا مسیر خروجی فاضلاب باز بشه.
اگه خودتون نمیتونید کاری انجام بدید میتونید از سرویسکاران شرکت حالا سرویس کمک بگیرید تا خیلی سریع و بدون تخریب و بدون کثیف کاری اشیا رو از توالت خارج کنن.
بله، 7 روز هفته 24 ساعته بدون تعطیلی آماده خدمت به شما هستیم.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *