7 روش در آوردن انگشتر از چاه توالت

در آوردن انگشتر از چاه توالت ، افتادن انگشتر در چاه توالت
راهنمای آموزش و فهرست مطالب

این بدترین کابوس هر کسیه که انگشتر، حلقه ازدواج، جواهرات زیبا و اشیای قیمتیش در چاه توالت یا لوله فاضلاب بیوفته. همه ما حداقل برای یه بار، مجبور شدیم چیزی که در توالت افتاده رو دربیاریم. در حالی که این یه تجربه ناخوشاینده اما قطعا ارزشش رو داشته!

اگه به‌ طور تصادفی انگشتر در توالت انداختید، نترسید و اگه در حال خوندن این مطلب هستید، احتمالاً با کارهایی که در ادامه توضیح میدیم، میتونید دوباره انگشتر طلاتون رو به دست بیارید. احتمال اینکه انگشتر حلقه یه جایی تو توالت گیر کرده باشه خیلی زیاده، پس نگران نباشید.

اولین کاری که پس از افتادن انگشتر در چاه توالت باید انجام دهید

ریختن هر چیزی به جز دستمال کاغذی در توالت یه اتفاق خیلی ناگواره. بخصوص اگه اون کالا ارزش زیادی برامون داشته باشه، مثلا افتادن حلقه ازدواج در چاه توالت! چون حلقه های ازدواج برای مردم ارزش احساسی دارند. این اتفاق ممکنه برای هر کسی رخ بده. مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید اینه که نترسید.

اولین کاری که پس از افتادن انگشتر در دستشویی باید انجام بدید، اینه که به هیچ عنوان دیگه آبی داخل لوله توالت نریزید و همچنین از توالت استفاده نکنید. پس به خاطر داشته باشید اگه میخواهید انگشتری که در چاه توالت افتاده رو دوباره دربیارید، یه قطره آب هم داخل دستشویی نریزید.

بعد از افتادن انگشتر در توالت چه اتفاقی میوفته

معمولا اقلام سنگین بعد از افتادن در چاه توالت در شترگلو گیر میکنند. البته به شرطی که بعد از افتادن، آبی در توالت نریزید و از سرویس هم استفاده نکنید. اینجوری خیلی راحت میشه اقدام به در آوردن انگشتر از چاه توالت کرد.

یه موضوع دیگه هم هست، شاید بعضی از مردم با مشکل افتادن انگشتر در سینک ظرفشویی مواجه بشن، این مورد خیلی ساده تر از توالت هست. کافیه سیفون زیر سینک رو باز کنید و انگشترتون رو اونجا پیدا کنید.

آنچه شما نیاز دارید

مواد ابزار و تجهیزات
دستکش آویز لباس
انبر فاضلاب
چنگک چاه

6 روش درآوردن انگشتر از چاه توالت

در بیشتر مواقع، افتادن انگشتر در توالت به این معنی نیست که اون شی برای همیشه از دست رفته. معمولاً در آوردن شی گمشده‌تون آسون‌ تر از اون چیزیه که فکر می‌ کنید. گاهی اوقات میتونید انگشتر رو انتهای لوله ببینید. این یعنی خوش شانسید و در آوردنش ساده است. متاسفانه اگه انگشتر رو نمی بینید، احتمالا رفته جلوتر از سیفون گیر کرده. این شرایط رو کمی سخت میکنه، اما بازم میشه با تلاش شی رو درآورد.

روش برگزیده از میان راه حل های دیگر

برای در آوردن انگشتر از چاه توالت چه کار کنیم

پس از افتادن انگشتر در توالت، یه آویز لباس بردارید و کامل صافش کنید. انتهای آویز رو شبیه قلاب درست کنید و با احتیاط داخل لوله ببرید تا جایی که به شترگلو برسه. برای دید بهتر از چراغ قوه استفاده کنید. به دنبال حلقه بگردید و خیلی آروم قلاب رو تو سوراخ انگشتر بندازید و بالا بکشید.

دقت کنید تمام این روش ها اثبات شده هستند و همگی توسط متخصصین لوله بازکنی استفاده میشن، اما برای اینکه نتیجه داشته باشن، نیاز به تجربه و تخصص هست. پس اگه فکر میکنید، خودتون نمیتونید انگشتری که تو توالت افتاده رو دربیارید، بهتره برای انجام کار، از یه متخصص حرفه ای کمک بگیرید تا انگشترتون رو از دست ندید.

1. با دست امتحان کنید

گاهی اوقات شرایط طوریه که به راحتی میشه با دست خالی انگشتر رو از چاه درآورد. اگه انگشتر به تازگی تو لوله توالت افتاده و شما آبی نریختید، سیفون نکشیدید و دیگه ازش استفاده نکردید، میشه با دست خارجش کرد. البته ارتفاع سیفون توالت ایرانی باید کمتر از 40 سانت باشه و اگه توالت فرنگی است، نباید انگشتر تو سیفون رفته باشه. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

اگه توالت فرنگی است:

 1. دستکش بپوشید.
 2. دستتون رو تا جای ممکن تو سوراخ فرنگی بکنید و به دنبال انگشتر بگردید.
 3. اگه فلاش نزده باشید معمولا همون جلو میمونه.
 4. برای کمک میتونید یه میله کوچک رو تو سوراخ ببرید و از کناره به سمت عقب بکشید تا اگه انگشتر اونجا بود، بیرون بیاد.
 5. اگه نتونستید انگشتر رو پیدا کنید، سراغ روش های بعدی برید.

اگه توالت ایرانی است:

 1. دستکش بپوشید.
 2. اگه کف سیفون آب جمع شده و نمیزاره چیزی رو ببینید، بهتره خشکش کنید. برای اینکار از کهنه و یا پیمانه استفاده کنید.
 3. دستتون رو ببرید تو لوله و سعی کنید کف شترگلو به دنبال انگشترتون بگردید.
 4. بعد از پیدا کردن و خارج کردن انگشتر حتما اون رو ضد عفونی کنید.

توجه: برای اینکه آب کف سیفون صاف بشه و بتونید ببینید، به هیچ عنوان آب نریزید و یا فلاش نزنید. همچنین اگه ارتفاع لوله بلند هست، اصلا به دستتون فشار نیارید تا به شترگلو برسه چون احتمال آسیب دیدن دستتون هست و این ارزشش رو نداره که به خودتون آسیب برسونید.

2. از آویز لباس کمک بگیرید

در آوردن انگشتر از چاه توالت با آویز لباس

این روزها ترفند آویز لباس معجزه میکنه، از باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب بگیر تا در آوردن انگشتر از چاه توالت، این ابزار فوق العاده همه کار میکنه. این روش مثل ماهی گیری میمونه، باید با قلاب به دنبال شکارتون باشید، فقط یکم تلاش و دقت میخواد. برای درست کردن قلاب با استفاده از چوب لباسی و خارج کردن انگشتر از لوله دستشویی، مراحل زیر رو انجام بدید.

 1. یه آویز فلزی آماده کنید.
 2. تمام خمیدگی های آویز رو صاف کنید. میتونید با انبردست این کار رو انجام بدید.
 3. انتهای آویز رو شبیه قلاب منحنی کنید.
 4. آویز رو تا شترگلو توالت پایین ببرید.
 5. برای دید بهتر میتونید از چراغ قوه استفاده کنید.
 6. حالا دنبال انگشتر بگردید و وقتی پیداش کردید، سعی کنید قسمت قلاب آویز رو تو حلقه انگشتر گیر بدید.
 7. انگشتر رو دربیارید و ضد عفونی کنید.

3. جدا کردن فرنگی از زمین

در آوردن انگشتر از چاه توالت از زیر فرنگی

این روش مخصوص کسانیه که توالت فرنگی دارند. اگه انگشتر در توالت فرنگی افتاده و فلاش نزدید و بعدش استفاده هم نشده، میتونید از این راه حل استفاده کنید.

 1. منبع آب رو قطع کنید.
 2. خیلی آروم چسب دور فرنگی رو با یه چیز تیز مثل چاقو جدا کنید. اگه فرنگی به زمین پیچ شده، باید پیچ ها رو باز کنید.
 3. فرنگی رو آروم از زمین جدا کنید و به پهلو بچرخونید تا بتونید زیرش رو ببینید.
 4. سنگ فرنگی رو تکون بدید تا انگشتر از زیر اون خارج بشه.
 5. معمولا انگشتر تو همین مرحله پیدا میشه.
 6. برای نصب فرنگی، اگه بوگیر خراب شده، یه بوگیر جدید بخرید و سپس فرنگی رو نصب کنید.

توجه: بعضی از فرنگی ها به جای چسب و پیچ، با سیمان به زمین چسبیده اند. اگه شما همچین فرنگی دارید، شانستون برای در آوردن انگشتر از توالت فرنگی تقریبا صفر هست. چون نمیشه سیمان رو کند و فرنگی رو از زمین جدا کرد. علاوه بر این بعضی وقت ها ممکنه انگشتر از سیفون توالت فرنگی رد شده و رفته باشه تو لوله، تو همچنین مواردی هم خیلی بعیده بشه انگشتر رو پیدا کرد.

4. از جاروبرقی تر و خشک استفاده کنید

جاروبرقی تر و خشک ابزاریه که باهاش میشه آب رو هم کشید. استفاده از جاروبرقی تر و خشک یکی از بهترین روش هاست. اگه تو خونه همچین وسیله ای دارید، شک نکنید به راحتی میتونید انگشترتون رو از سرویس بهداشتی پیدا کنید.

 1. دستگاه رو در حالت تر قرار بدید.
 2. دور شلنگ یه پلاستیک بپیچید تا بتونید ورودی لوله فاضلاب رو مهر و موم کنید.
 3. شلنگ رو تا شترگلو پایین ببرید.
 4. جاروبرقی رو روشن و قدرت روی آخرین درجه تنظیم بشه.
 5. چند دقیقه بذارید بمونه.
 6. جاروبرقی رو خاموش کنید و مخزن دستگاه رو نگاه کنید که آیا انگشتر خارج شده یا نه.
 7. انگشتر رو ضد عفونی کنید.
 8. در صورت لزوم مراحل 6 به قبل رو تکرار کنید.

5. چنگک چاه فاضلاب را امتحان کنید

در آوردن انگشتر از چاه توالت با چنگک چاه

بعضی از چنگک ها در بازار موجود هستند که مخصوص لوله های فاضلاب است. با استفاده از این چنگک، میشه انگشتری که در چاه توالت افتاده رو به راحتی خارج کرد. فراموش نکنید که اینکار کمی تجربه هم میخواد، در غیر اینصورت اگه اشتباه کنید شاید هرگز به انگشترتون نرسید، پس دقت کنید.

 1. چنگک رو درون لوله ببرید تا به شترگلو برسه.
 2. خیلی آروم دنبال انگشتر بگردید.
 3. وقتی انگشتر رو پیدا کردید، اهرم چنگک رو فشار بدید تا انگشتر رو بگیره و بتونید بیرون بکشیدش.
 4. انگشتر رو ضد عفونی کنید.

توجه: اینکار کمی تجربه هم میخواد و اگه نتونستید شی قیمتی رو خارج کنید، بهتره بیشتر تلاش نکنید، چون ممکنه انگشتر رو هل بدید و بره جلوتر و کار رو سخت تر کنید.

6. از انبر فاضلابی استفاده کنید

در آوردن انگشتر از چاه توالت با انبر فاضلابی

دقیقا شبیه روش قبل، انبر هم مثل چنگک میمونه ولی ظاهرشون فرق داره. قدرت انبر خیلی بیشتره و چیزهای سنگین رو هم میشه باهاش خارج کرد.

 1. اول بهتره آب کف شترگلو رو تا جایی که میتونید خشک کنید تا دید بهتری داشته باشید.
 2. از یکی بخواهید چراغ قوه رو تو لوله بگیره.
 3. انبر رو به آرومی داخل لوله ببرید و به دنبال انگشتر بگردید.
 4. سعی کنید انگشتر رو با انبر فاضلابی بگیرید و بیرون بکشید.
 5. انگشتر رو ضد عفونی کنید.

توجه: شاید تهیه انبر فاضلابی از بازار براتون خیلی سخت باشه، چون معمولا چاه بازکن ها خودشون درستش میکنن و یه ابزار شخصی محسوب میشه. به همین خاطر اگه این محصول رو پیدا نکردید بهتره با ما تماس بگیرید تا لوله بازکن مجهز به ابزارهای حرفه ای براتون اعزام بشه.

7. تماس با لوله بازکن حرفه ای

اگه بطور تصادفی با مشکل افتادن انگشتر در چاه توالت مواجه شدید، حتی اگه این اتفاق تو توالت عمومی براتون افتاده، نیازی نیست بترسید و نگران بشید. تیم حرفه ای ما میتونه شما رو کمک کنه. اگر چه افتادن انگشتر در لوله دستشویی شاید یه اتفاق نادر به نظر برسه، اما باید بدونید روزانه چندین تماس از تهران داریم که این مشکل براشون پیش اومده و نمیدونن چطور انگشتر رو از توالت دربیارن. تیم ما تجربه زیادی تو این زمینه داره و با استفاده از ابزارهای حرفه ای که دارند، میتونن انگشترتون رو از لوله فاضلاب در بیارن.

اگه انگشتر رو نتونستید از توالت دربیارید، چه باید کرد؟

در آوردن انگشتر از چاه توالت توسط چاه بازکن

خیلی از مردم بدون اینکه تجربه ای تو زمینه در آوردن انگشتر از چاه توالت داشته باشند، کاملا کورکورانه با یه سیخ، ملاقه، سیم، آهنربا و خیلی چیزهای من درآوردی دیگه به دنبال انگشترشون میگردند تا اون رو از لوله خارج کنند، اما فارغ از اینکه با یه حرکت اشتباه و ضربه زدن به انگشتر میتونن باعث بشن انگشتر قِل بخوره و بره جلوتر بایسته. اینجوری کار برای چاه بازکن حرفه ای هم سخت میشه، علاوه بر این هزینه بیشتری هم باید برای انجام کار بپردازید.

اول از همه پیشنهاد میکنیم، از همون ابتدا اگه احساس میکنید خودتون نمیتونید انجامش بدید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا متخصص اینکار به محل اعزام بشه و بدون دردسر انگشتر رو از چاه فاضلاب دربیاره. دوم هم اینکه اگه خودتون تلاشتون رو کردید و نتونستید موفق بشید، باز هم تنها راه تماس با متخصص لوله بازکنی و تخلیه چاه هستش.

ما سال ها تجربه در زمینه در آوردن انگشتر از چاه دستشویی داریم و انجام روزانه این کار باعث شده، متخصصین این مجموعه به راحتی این کار رو انجام بدن. برای اینکه دوباره انگشترتون رو ببینید به تیم حرفه ای ما اعتماد کنید.

یک نکته برای آینده شما

اگه چیز با ارزشی رو داخل چاه توالت یا هر لوله فاضلاب دیگه ای انداختید، به هیچ عنوان بعدش از توالت استفاده نکنید و تو لوله آبی نریزید. از همه مهم تر دکمه فلاش تانک رو نزنید. همیشه انگشتر یا هر چیزی که تو لوله میوفته در قسمت شترگلو گیر میکنه و اگه تو لوله آب نریزید و ازش استفاده نکنید، تا ابد اونجا میمونه، حتی اگه طبقات بالا از سرویس استفاده کنند.

اینجوری خیلی راحت میشه انگشتر رو از توالت خارج کرد، بدون اینکه نیاز به تخریب باشه. پس این کار رو در آینده فراموش نکنید و حتما رعایت کنید تا اشیا قیمتتون رو دوباره به دست بیارید.

تیم با تجربه ما هم در کنار شماست تا اگه به یه متخصص نیاز داشتید، سریعا خودمون رو به محل شما برسونیم و مشکلتون رو رفع کنیم. اگه نیاز به سرویسکار دارید، همین حالا هم میتونید بصورت شبانه روزی با شماره پشتیبانی تماس بگیرید.

برای اعزام سرویسکار در تهران همین حالا تماس بگیرید

سوالات متداول

بله قطعا میشه. اما به شرط اینکه بعد از افتادن انگشتر تو لوله آب نریخته باشید، از سرویس استفاده نکرده باشید و دکمه فلاش تانک رو هم نزده باشید.
میتونید با روش هایی که آموزش دادیم، امتحان کنید. اگه تلاش کنید شاید خودتون بتونید انگشتر رو دربیارید. موفقیت تو این اینکار کمی تجربه میخواد.
بهترین راه اینه همون اول با یه متخصص چاه بازکن تماس بگیرید تا با ابزارهای حرفه ای و تجربه زیادشون، بدون دردسر انگشتر رو براتون پیدا کنند.
بله ما 7 روز هفته 24 ساعته در خدمت شما هستیم تا اگه مشکل افتادن انگشتر در چاه توالت داشتید به کمک شما بیایم.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *