6 روش باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

باز كردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان
راهنمای آموزش و فهرست مطالب

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان میتونه به خاطر بازسازی و تعمیرات ساختمان، ریختن دوغاب کاشی در توالت و حمام باشه، یا ملکی رو خریدید که خبر ندارید لوله های فاضلابش با بتن و سیمان مسدود شدند. گرفتگی لوله فاضلاب با گچ و سیمان یکی دیگه از رایج ترین مشکلاتی است که خیلی از مردم با اون رو به رو میشن و به دنبال حلال سیمان سفت شده در لوله فاضلاب هستند.

انجام خدمات رفع گرفتگی لوله با سیمان در تهران یکی از بیشترین درخواست ها از سوی مشتریان ماست، ما سال هاست در این زمینه بصورت تخصصی فعالیت میکنیم و تجربه فوق العاده ای در برطرف کردن مشکل فوق کسب کرده ایم. به همین خاطر تخصص و تجربه ما میتونه به شما کمک کنه تا سیمان سفت شده در لوله فاضلاب رو به راحتی و بدون تخریب از بین ببرید.

با ما همراه باشید تا در ادامه قبل از تماس با شرکت لوله بازکنی راه حل های باز كردن لوله فاضلاب سیمان رو یاد بگیرید.

آنچه شما نیاز دارید

مواد ابزار و تجهیزات
آب پیچ گوشتی
اسید لوله بازکن فنر لوله بازکنی

اهمیت باز کردن سریع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان

زمانی که سیمان در لوله فاضلاب شسته میشه و یا دوغاب و ملات در لوله میریزه، این موضوع باعث چسبیدن به دیواره لوله و همچنین تجمع در شترگلو میشه. در نهایت با توجه به حجم سیمان ریخته شده در لوله، امکان داره کل لوله مسدود بشه و یا بخشی از قطر لوله گرفته بشه.

ممکنه ریختن مصالح ابتدا مشکلی ایجاد نکنه، اما اگه به موقع اون رو از بین نبرید، رسوب میکنه و حجمش زیاد میشه و حتی باعث میشه هر چیزی داخل لوله میریزه از جمله اشیا و زبال های ریز و درست، به سیمان بچسبه و باعث گرفتگی لوله فاضلاب ، پس زدن و بالا زدن چاه بشه.

علاوه بر این، اگه به موقع اقدام به باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ یا دوغاب و قیر نکنید، گرفتگی بسیار شدید میشه و حتی ممکنه اصلا باز نشه و نیاز به تعویض لوله فاضلاب داشته باشه. پس بهتره هر چه سریع تر نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید.

6 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، و دوغاب

6 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، و دوغاب

خیلی از ساختمان های نوساز و یا خانه های بازسازی شده مشکل گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان رو دارند. برای باز کردن این نوع گرفتگی میتونید از 6 روشی که در ادامه توضیح دادیم استفاده کنید.

روش برگزیده از میان راه حل های دیگر

چطور گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان را باز کنیم

بهترین راه برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان استفاده از فنر برقی و همچنین ابزارهایی است که چاه بازکن استفاده می کنه. از اونجایی که از بین بردن سیمان خشک شده در لوله کار خیلی سختی است، پس بهترین راه اینه از ابتدا کار رو به یه متخصص بسپارید تا بدون تخریب و کندن سیمان داخل لوله فاضلاب رو باز کنه.

1. تخلیه سیمان تازه با دست

گاهی اوقات موقع بندکشی کاشی، ریختن دوغاب کاشی و یا تعمیرات جزئی در توالت، حمام یا آشپزخانه، مقداری سیمان و گچ یا مصالح ساختمانی دیگه داخل لوله میریزه. چون سیمان تازه، بافت نرمی داره و زمان میبره خشک و سفت بشه، در این شرایط بهترین کار برای از بین بردن سیمان داخل لوله، استفاده از دست و در صورت نیاز هر ابزاری که بتونید ملات رو از تو لوله تخلیه کنید هستش.

 1. دستکش بپوشید.
 2. دیواره لوله رو خوب تمیز کنید و تمام سیمان ها رو خارج کنید.
 3. با یه ابزار برای تمیز کردن شترگلو استفاده کنید (فرقی نمیکنه چی باشه فقط بتونید داخل شترگلو رو از سیمان تخلیه کنید مثل چنگک یا انبر).
 4. دو سطل آب گرم تو لوله خالی کنید.
 5. در صورت لزوم اگه سیمان همچنان تو لوله مونده، یه بار دیگه مراحل قبل رو طی کنید.

2. با فشار آب سیمان خشک نشده را از بین ببرید

اگه سیمان قدیمی نیست و هنوز کامل خشک نشده، حتی اگه حدود 5 ساعت هم از ریختن داخل لوله میگذره، میتونید با فشار آب اون رو از بین ببرید. برای اینکار:

 1. شلنگ آب آماده کنید (بهتره شلنگ به آب گرم متصل باشه).
 2. آب رو تا آخر باز کنید.
 3. شلنگ رو داخل لوله ببرید و سعی کنید با فشار آب، بافت سیمان رو جدا کنید.
 4. اگه باز هم سیمانی تو لوله مونده بود میتونید با ابزاری مثل چنگک تمیزش کنید.

نکته: چون سیمان هنوز کامل خشک نشده، میتونید قبل از انجام مراحل بالا از اسید یا محلول لوله بازکن استفاده کنید و بذارید 1 ساعت تو لوله بمونه. همچنین میتونید به جای شلنگ برای فشار بیشتر آب از سطل استفاده کنید و آب رو از ارتفاع داخل لوله بریزید که تاثیر بیشتری داشته باشه.

3. از پیچ گوشتی استفاده کنید

گاهی اوقات چند ساعت از زمان ریختن سیمان در لوله فاضلاب میگذره و به علت فراموشی یا مشغله کاری یادتون میره همون ابتدا، ملات یا دوغاب رو از لوله پاک کنید. اگه سیمان داخل لوله، کمی خشک شده برای باز کردنش میتونید از پیچ گوشتی استفاده کنید.

 1. یه پیچ گوشتی آماده کنید (ترجیحا دو سو).
 2. به آرومی شروع به کندن سیمان بکنید. بهتره از کناره ها و جاهایی که به لوله چسبیده شروع کنید.
 3. سعی کنید سیمان رو از لوله فاضلاب جدا کنید. اگه جنس لوله پلاستیکی باشه شانستون خیلی بیشتره.
 4. تمام تکه های سیمان رو از لوله خارج کنید و اصلا نذارید تو لوله بمونه.
 5. در آخر آب رو با فشار تو لوله بریزید تا همه چیز شسته شه و چیزی تو شترگلو نمونه.

دقت کنید: این روش رو باید با احتیاط انجام بدید تا آسیبی به لوله نرسه. توجه کنید فشار زیادی وارد نکنید تا لوله سوراخ بشه یا بشکنه.

4. از فنر برقی کمک بگیرید

فنر برقی قدرت زیادی در باز کردن اغلب گرفتگی ها داره. از این دستگاه حرفه ای میشه برای کندن سیمان سفت شده در لوله فاضلاب هم استفاده کرد. اگه فنر برقی دارید مراحل زیر رو طی کنید:

 1. فنر رو به دستگاه متصل کنید.
 2. سر فنر رو داخل لوله ببرید تا به محل گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان برسه.
 3. دستگاه رو روشن کنید و فنر رو کمی به سمت جلو هدایت کنید و با دست نگه دارید.
 4. سعی کنید با فنر سیمان رو شل کنید تا از جاش حرکت کنه.
 5. برای تاثیر بهتر میتونید بین این کار، چند تا ضربه آروم با پیچ گوشتی یا میله آهنی به سیمان وارد کنید.
 6. بررسی کنید سیمان از لوله جدا شده یا نه.

توجه: به هیچ عنوان ضربه شدید و محکم به سیمان وارد نکنید چون ممکنه لوله ترک بخوره یا بشکه و نشت کنه، حتما آروم باشه.

5. از اسید و محلول شیمیایی استفاده کنید

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب سیمان با اسید

تو هر نوع گرفتگی لوله فاضلاب حتی با سیمان، خیلی از مردم اولین راه کاری که به ذهنشون میرسه، استفاده از اسید لوله بازکن هستش. شاید تو بعضی از گرفتگی ها، محلول شیمیایی جواب بده و راه آب رو باز کنه، اما در گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان این احتمال خیلی کم هستش، ولی میتونید به روش زیر امتحانش کنید:

 1. یه اسید لوله بازکن از فروشگاه تهیه کنید (غلیظ نباشه)
 2. اگه تو لوله آب جمع شده، بهتره خالیش کنید تا محلول تاثیر بهتری داشته باشه.
 3. اجازه بدید اسید 1 ساعت تو لوله بمونه.
 4. با یه میله، بررسی کنید که سیمان از لوله جدا شده و میشه خارجش کرد یا خیر.

توجه: بعضی از محصولات با عنوان اسید حلال بتن تو بازار موجود هستند که اصلا پیشنهاد نمیکنیم برای لوله های ساختمان ازش استفاده کنید، چون غلظت بالایی دارن و با خاصیت خورندگی که از اسیدهای معمولی هم بیشتره میتونن آسیب جدی به سیستم لوله کشی ساختمان وارد کنند، اینجوری هزینه زیادی بابت تعمیرش باید بپردازید. همچنین بیش از حد از اسید استفاده نکنید چون احتمال داره اتصالات لوله رو از بین ببره و باعث نشتی فاضلاب بشه. در ضمن اسیدهای حلال بتن در ساختمان سازی استفاده میشه و مناسب لوله فاضلاب نیست.

6. بهترین راه حل، چاه بازکن حرفه ای

 ⏰ زمان انجام کار: 30 دقیقه تا 1 ساعت ✅ دستگاه مورد استفاده: فنر برقی و ابزارهای دیگر
✅ سطح مهارت لوله بازکن: حرفه ای 🛡️ ضمانت: اگه گرفتگی باز نشه، هزینه خدمات نمیگیریم

بعضی وقت ها داخل لوله سیمان ریخته میشه، بعد از چند ساعت یا چند روز خشک و سفت میشه و نمیشه خودمون کاری بکنیم. تو چنین شرایطی معمولا برای از بین بردن گچ و سیمان از داخل لوله فاضلاب، بهترین راه چاره تماس با یه چاه بازکن حرفه ای است. چاه بازکن ها دستگاه و ابزارهایی دارند که میتونند اغلب گرفتگی های لوله فاضلاب با سیمان رو باز کنند.

اگه خودتون نمیتونید مشکل رو رفع کنید، تیم حرفه ای ما با سال ها تجربه در رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان میتونه به شما کمک کنه تا بدون تخریب یا تعویض لوله، بدون دردسر ملات رو از بین ببرید.

روش کار ما به این صورت هست که، اول سرویسکار لوله رو بررسی میکنه تا حجم سیمان رو تخمین بزنه و ببینه چه مقدار از لوله با سیمان پر شده و اینکه آیا میشه گرفتگی سیمان لوله رو باز کرد یا نه. چون مواقعی که شترگلو لوله 100% با سیمان پر شده اصلا راهی نداره که با دستگاه بازش کرد. اما اگه یه مقدار و یا حتی نصف لوله سیمان داشته باشه میشه بازش کرد.

دستگاهی که استفاده میکنیم فنر برقی حرفه ای با دستگاه ژنراتور هستش، بعلاوه ابزارهایی که تیم ما براساس سال ها تجربه ازشون استفاده میکنند. اگه سوال براتون پیش اومده که آیا فنر برقی واقعا سیمان رو باز میکنه، باید بگم شک نکنید چون این کار ماست و تو این چند سال فعالیت تعداد زیادی پروژه موفق رو انجام دادیم.

چه زمانی مجبور به تعویض لوله فاضلاب هستیم

چه زمانی مجبور به تعویض لوله فاضلاب هستیم

 • حجم سیمان خیلی زیاد باشه و کل لوله از سیمان پر شده باشه
 • 100% حجم شترگلو از سیمان پر شده باشه
 • سیمان تو شترگلو نباشه و قسمت های دیگه لوله با سیمان پر شده باشه
 • ارتفاع لوله بیش از حد بلند باشه (بالای 1/5 متر)
 • لوله تو دیوار باشه (فقط لوله هایی که تو کف هستند رو میشه با دستگاه باز کرد)

گاهی اوقات میشه این گرفتگی ها رو هم بدون تخریب و تعویض لوله باز کرد، اما نیاز به توضیح و بررسی بیشتر داره. پیشنهاد میکنم قبل از انجام هر کاری اگه ساکن تهران هستید حتما با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنیم.

ما چه نوع گرفتگی های لوله فاضلاب سیمان را باز میکنیم

ما چه نوع گرفتگی های لوله فاضلاب با مصالح را باز میکنیم

با توجه به اینکه گرفتگی لوله با سیمان یکی از سخت ترین و رایج ترین نوع گرفتگی هاست، به همین دلیل باید از شرکتی خدمات بگیرید که تجربه کافی تو این زمینه داشته باشه. شرکت ما از متخصصین حرفه ای استفاده میکنه که تجربه زیادی تو باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با ملات و مصالح ساختمانی دیگه دارند. لوله ها و گرفتگی هایی که ما میتونیم باز کنیم عبارتند از:

1. گرفتگی توالت با سیمان

بازسازی توالت، ریختن دوغاب کاشی و تعمیرات جزئی تو سرویس بهداشتی، یکی از رایج ترین کارهایی است که هر کسی برای نگهداری خانه خود انجام میده. موقع انجام یکی از این کارها به دلایل مختلف مثل نذاشتن درپوش در لوله ها، میتونه سیمان وارد لوله بشه و اون رو مسدود کنه. باز کردن گرفتگی توالت با سیمان یکی از تخصص های سرویسکاران ماست و میتونید با خیال راحت باز کردن گرفتگی توالت رو به ما بسپارید تا بدون تخریب و تعویض لوله براتون انجام بدیم.

2. گرفتگی آشپزخانه با سیمان

خیلی از مشتریان ما زمانی که با پشتیبانی تماس میگیرند، توضیح میدن لوله آشپزخانه منزلشون با سیمان گرفته. این موضوع میتونه به خاطر بازسازی ساختمان باشه یا خرید ملکی که خبر نداشتند لوله آشپزخانه اون با سیمان مسدود شده. باز کردن این نوع گرفتگی ها متخصص خودش رو میخواد که تجربه زیادی داشته باشه تا حین رفع گرفتگی لوله با سیمان آسیبی بهش وارد نکنه.

4. گرفتگی حمام با سیمان

لوله حمام یکی دیگه از قسمت هایی است که ممکنه موقع ریختن دوغاب کاشی، تعمیرات و بازسازی دچار گرفتگی بشه. از اونجایی که لوله حمام، شترگلو داره پس اگه به موقع ملات ریخته شده رو از بین نبرید یا تخلیه نکنید، قطعا گرفتگی حمام با سیمان رخ میده. سرویسکاران ما تجربه زیادی در باز کردن این نوع گرفتگی دارند.

5. گرفتگی لوله فاضلاب با قیر

گرفتگی لوله فاضلاب با قیر معمولا تو قسمت هایی از ساختمان که باید عایق بندی بشه مثل آشپزخانه، توالت و حمام اتفاق میوفته. گرفتگی لوله با قیر میتونه حتی از سیمان هم سخت تر باشه. خوشبختانه تیم حرفه ای ما تجربه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با قیر رو هم دارند و میتونید روی کمک ما حساب کنید. شاید خیال کنید چون حلال قیر بنزین و نفت هست خودتون بتونید این کار رو انجام بدید ولی باید بدونید باز کردن این گرفتگی کار هر کسی نیست.

6. گرفتگی لوله فاضلاب با گچ

گچ هم مثل سیمان اگه به موقع از لوله فاضلاب تخلیه یا شسته نشه سریعا سفت میشه. از اونجایی که سرعت خشک شدن گچ از سیمان بیشتره پس برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با گچ باید سریع تر اقدام کنید تا راحت تر بشه مشکل رو رفع کرد. ما نیروهایی داریم که میتونن با دستگاه و ابزارهای خاص خودشون لوله فاضلاب شما رو به راحتی بدون تخریب باز کنند.

7. گرفتگی لوله فاضلاب با دوغاب

خیلی از ماها برای پر کردن بند کاشی های حمام یا توالت از دوغاب استفاده میکنیم. ممکنه بعضی از افراد قبل از ریختن دوغاب روی کاشی، فراموش کنند که لوله ها رو با پلاستیک یا درپوش مسدود کنند تا دوغاب تو لوله نریزه. یا بعضی از افراد دیگه به دلیل حواس پرتی، دوغابی که تو لوله ریخته رو تمیز نمیکنند و خشک میشه. گرفتگی لوله فاضلاب با دوغاب به خاطر اینکه از نوع سیمان سفید هست، خیلی سخت و سفت میشه. باز کردن همچین گرفتگی کار هر کسی نیست و متخصص خودش رو میخواد که ما تو تیممون همچین افرادی داریم و میتونید رو ما حساب کنید.

اگه هر زمان در هر جای تهران دچار گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان شدید، برای اعزام نیرو فقط کافیه با شماره شبانه روزی پشتیبانی تماس بگیرید. ما سریعا نزدیکترین نیروی حرفه ای به شما رو اعزام می کنیم.

برای اعزام سرویسکار در تهران همین حالا تماس بگیرید

سوالات متداول

شاید فکر کنید با اسید بشه گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان رو باز کرد، اما بالای 90 درصد احتمال باز شدن لوله با اسید خیلی کمه. به همین خاطر بهترین راه، استفاده از دستگاه هایی مثل فنر برقی حرفه ای هستش.
بله، اما مشروط به اینکه لوله بازکن هم تجربه زیادی تو باز کردن گرفتگی لوله با سیمان و گچ داشته باشه. چون هر سرویسکاری نمیتونه این نوع گرفتگی ها رو با فنر باز کنه. تیم ما علاوه بر فنر برقی از روش های تجربی هم برای رفع مشکل استفاده میکنه، به خاطر همین درصد موفقیت کار بالاست.
کار ما طوری هست که فقط در صورتی که نیاز به تخریب و تعویض لوله نباشه، کار رو انجام میدیم. یعنی سرویسکار بررسی میکنه که سیمان کجای لوله ریخته، حجمش چقدره و آیا میشه بازش کرد یا نه. به همین خاطر تعویض لوله فاضلاب تو کار ما آخرین مرحله در صورت ناچاری هستش.
بله همین حالا هم سرویسکار میفرستیم. ما 24 ساعته 7 روز هفته در خدمت شما هستیم.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *