8 روش باز کردن لوله حمام

باز کردن لوله حمام، باز کردن چاه حمام
راهنمای آموزش و فهرست مطالب

اطلاعات تکمیلی روش انجام باز کردن لوله حمام:

✅ دشواری: آسان
⏰ زمان تکمیل: 15 تا 30 دقیقه
🔥 ابزارها: فنر، آویز لباس، تلمبه
❤️ تاثیر روش ها: رفع کامل گرفتگی

لوله کفشور حمام جزء قسمت هایی از خونه است که به ندرت به فکرش هستیم تا زمانی که با گرفتگی مواجه بشه. اکثر مواقع این سیستم بدون نقص کار میکنه و نیازی به توجه زیادی نداره. با این حال، هنگامی که مجرای فاضلاب حمام با مو، چربی یا اشیاء مسدود میشه، نه تنها از تخلیه آب جلوگیری می کنه، بلکه میتونه روز شما رو هم خراب کنه.

خوشبختانه، هر گرفتگی لوله فاضلاب حمامی به این معنی نیست که شما باید پول زیادی برای باز کردن لوله حمام بپردازید. میتونید با استفاده از چند چیز که ممکنه تو خونه داشته باشید، گرفتگی چاه حمام رو باز کنید. در اینجا چند نکته برای صرفه جویی در زمان و هزینه، وجود داره که باید قبل از تماس با لوله بازکنی تضمینی امتحان کنید.

آنچه شما نیاز دارید

مواد ابزار و تجهیزات
آب تلمبه چاه بازکن
جوش شیرین فنر دستی
سرکه آویز لباس فلزی
صابون ظرفشویی

مراحل باز کردن لوله حمام

باز کردن لوله حمام

باز کردن گرفتگی چاه حمام اونقدرها هم که فکر میکنید سخت نیست. بعضی از گرفتگی های چاه حمام رو میشه با ابزار و تجهیزات ساده باز کرد. یکی از مسائل مهم بعد از باز کردن لوله حمام، رعایت بعضی از نکات برای جلوگیری کردن از وقوع دوباره این اتفاق هستش (پیشنهاد میکنیم نکاتی که در پایین صفحه گفتیم رو بخونید).

در ادامه 8 روش پیشنهادی ما رو امتحان کنید تا مشکتون حل شه.

مفید و مختصر

چطور گرفتگی لوله حمام رو باز کنیم؟

برای باز کردن لوله حمام اول یه آویز فلزی رو صاف کنید و سرش رو شبیه قلاب درست کنید. بعد هر چیزی تو لوله هست از جمله مو و غیره رو با آویز بیرون بکشید، (این کار رو با فنر دستی هم میتونید انجام بدید). حالا 1 فنجان جوش شیرین و 1 لیوان سرکه سفید رو تو لوله بریزید و بذارید 30 دقیقه بمونه. در آخر لوله رو با آب جوش بشویید.

در زیر هر کدوم از روش ها رو کامل توضیح دادیم. ما مقدار هزینه مورد نیاز برای هر راه حل رو در نظر گرفته ایم. ابتدا ساده‌ ترین و ارزان‌ ترین روش‌ ها رو آموزش دادیم و سپس ایده‌های سخت تر و گران تر رو گفتیم.

تنها استثنا در این راه حل ها شاید گزینه محلول شیمیایی باشه که سریع، آسون و مقرون به صرفه است، اما میتونه به لوله های شما آسیب برسونه، به خصوص اگه به طور مکرر استفاده بشه.

1. آب جوش را در لوله بریزید

آب جوش را در لوله بریزید برای باز کردن لوله حمام

اگه فاضلاب شما به آرومی در حال تخلیه شدن است و هیچ آب ساکنی در اون باقی نمیمونه، گاهی اوقات آب جوش برای از بین بردن گرفتگی لوله حمام با مو یا مواد دیگه کافیه.

 1. تقریباً یه کتری آب رو به جوش بیارید.
 2. به آرومی آب رو مستقیماً تو لوله حمام بریزید.
 3. لوله فاضلاب حمام رو با آب داغ به مدت پنج دقیقه بشویید.

توجه: اگه این روش به تنهایی مورد استفاده قرار بگیره، ممکنه کارایی نداشته باشه، به خصوص اگه با یه انسداد جدی روبرو هستید که در طول زمان ایجاد شده و حاوی مقدار زیادی، موهای جمع شده هستش. با این حال، ممکنه تا حدی گرفتگی لوله حمام رو برطرف کنه، یا در صورت استفاده با یکی از  از روش های دیگه که در ادامه گفتیم تاثیر بهتری داشته باشه.

2. تلمبه چاه بازکن را امتحان کنید

تلمبه چاه بازکن را امتحان کنید برای باز کردن چاه حمام

تلمبه های چاه بازکن به طور موثر با عمل مکش و وارد کردن فشار به محل گرفتگی، باعث شل شدن و حرکت کردن اون میشن و در نهایت راه آب حمام رو باز میکنن. قبل از باز کردن لوله حمام با تلمبه بهتره یه کاری رو حتما انجام بدید. این نکته خیلی مهمه که قبل از استفاده از تلمبه یخورده آب توی لوله بریزید تا جمع بشه. حتی بهتره آب تا روی قسمت پلاستیکی تلمبه بالا بیاد تا تاثیر بیشتری داشته باشه.

 1. لبه تلمبه رو دقیقا روی ورودی لوله قرار بدید.
 2. سعی کنید طوری باشه که خیلی خوب اطرافش مهر و موم بشه و جایی باز نمونه.
 3. چند بار با شدت، دسته تلمبه رو به بالا و پایین فشار بدید بدون اینکه مکث کنید.
 4. در آخر چند دقیقه با آب داغ لوله رو شستشو بدید.

توجه: طبق تجربه ما، باز کردن گرفتگی چاه حمام با تلمبه میزان موفقیت پایینی داره. با این حال، همیشه ارزش امتحان کردن رو داره، چون زمان و هزینه کمتری لازم داره.

3. با جوش شیرین گرفتگی حمام را باز کنید

با جوش شیرین گرفتگی حمام را باز کنید

مخلوط کردن جوش شیرین با آب لیمو یا سرک،ه روشی اثبات شده برای باز کردن چاه حمام است که میتونید امتحانش کنید.

روش جوش شیرین و آبلیمو:

 • 1 فنجان جوش شیرین رو با 3 فنجان آب جوش و 1 فنجان آب لیمو مخلوط کنید.
 • مخلوط رو به آرومی تو لوله حمام بریزید.

روش جوش شیرین و سرکه:

 • 1/2 فنجان جوش شیرین رو مستقیماً تو لوله حمام بریزید.
 • بلافاصله 1/2 فنجان سرکه سفید رو روی جوش شیرین بریزید.
 • 30 دقیقه صبر کنید.
 • یه کتری آب جوش تو لوله بریزید.

توجه: اگرچه این روش هیچ آسیبی به لوله های فاضلاب حمام نمیزنه اما شاید بعضی مواقع مشکل برطرف نشه و مجبور باشید از محلول های شیمیایی استفاده کنید.

4. ازبین بردن گرفتگی با آویز لباس

ازبین بردن گرفتگی با آویز لباس برای باز کردن لوله حمام

اگه پس از تلاش برای باز کردن گرفتگی لوله حمام با استفاده از روش‌های قبل، همچنان تخلیه فاضلاب کند است، وقتشه که با ابزارها به دنبال رفع گرفتگی حمام باشید. چیزهای ساده ای اطراف ما هستن که میتونید به عنوان ابزاری برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب ازشون استفاده کنید. یکی از این ابزارها، آویز لباس فلزی هستش. یه ابزار فوق العاده که خیلی از گرفتگی ها رو باز میکنه و به معنای واقعی کلمه معجزه میکنه. اگه تا به حال ازش استفاده نکردید حتما یکبار امتحانش کنید.

 1. خمیدگی های آویز رو صاف کنید.
 2. انتهای آویز رو شبیه قلاب منحنی کنید.
 3. سیم رو وارد لوله کنید و سعی کنید هر چیزی که داخل لوله گیر کرده رو بیرون بکشید.
 4. لوله رو چند دقیقه با آب داغ شستشو بدید.

توجه: اگه گرفتگی ناشی از تجمع مواد معدنی (رسوب) باشه، این بهترین روش برای رفع گرفتگی فاضلاب حمام شما نیست. در واقع این راه حل برای از بین بردن مو خیلی مناسبه.

5. شل کردن گرفتگی با صابون ظرفشویی

شل کردن گرفتگی با صابون ظرفشویی برای بازکردن گرفتگی لوله حمام

در برخی موارد، صابون ظرفشویی میتونه گرفتگی رو شل کنه و دوباره راه آب حمام رو باز کنه. با این حال، زیاده روی نکنید، چون صابون زیاد میتونه منجر به ایجاد کف بشه. با این روش میشه اغلب گرفتگی های جزئی حمام که معمولا با مو هستن رو باز کرد.

 1. تقریباً نصف فنجان از صابون ظرفشویی رو مستقیماً تو لوله بریزید.
 2. 10 دقیقه صبر کنید تا صابون کاملا تو لوله بره.
 3. به آرومی آب در حال جوش یا نزدیک به جوش رو مستقیماً تو لوله حمام بریزید.
 4. لوله فاضلاب رو با آب داغ به مدت چند دقیقه بشویید.

توجه: این روش برای گرفتگی های شدید که چیزی مثل اشیا مثلا درب شامپو تو لوله گیر کرده باشه تاثیر نداره. پس در استفاده از روش باز کردن لوله حمام با صابون ظرفشویی زیاده روی نکنید.

6. از فنر چاه بازکنی استفاده کنید

اگه روش های قبل جواب نداد، وقتش رسیده که از فنر لوله بازکنی استفاده کنید. فنرهای دستی که تو فروشگاه های ابزار فروشی عرضه میشن قیمت زیادی ندارن. مدل های گرون تر، معمولا فنرهای برقی هستن برای دریل یا ژنراتور استفاده میشن.

 1. فنر رو باز کنید.
 2. سر فنر رو وارد لوله کنید.
 3. فنر رو به جلو هل بدید تا جایی که به محل گرفتگی برخورد کنه.
 4. وقتی احساس کردید فنر به محل گرفتگی رسیده، با هل دادن و ضربه های آروم سعی کنید گرفتگی رو از بین ببرید.
 5. فنر رو بصورت چرخشی بیرون بکشید.
 6. چند دقیقه آب داغ رو باز بذارید تا لوله شسته بشه.

توجه: اگه اشیا داخل لوله باشه یا گرفتگی چاه حمام خیلی شدید باشه، فنر دستی نمیتونه راه آب رو باز کنه. تو این شرایط بهترین گزینه فنر برقی چاه بازکنی هستش.

7. محلول لوله بازکن را امتحان کنید

اکثر فروشگاه‌های ابزار فوری و سوپرمارکت‌ها، محلول های شیمیایی لوله بازکن میفروشند که مخصوص باز کردن گرفتگی لوله حمام هستند. برای باز کردن چاه حمام یکی از این محصولات رو تهیه کنید.

برای استفاده از اسید یا محلول لوله بازکن، اون رو مستقیما درون لوله بریزید، اما اگه طبق دستورالعمل روی محصول پیش برید خیلی بهتره. بعضی مواقع ممکنه لازم باشه محلول شب تا صبح تو لوله بمونه تا تاثیر خوبی داشته باشه.

توجه: به راحتی از محلول های شیمیایی استفاده نکنید، چون میتونن به لوله های شما آسیب وارد کنن، به خصوص اگه از این روش مکرر استفاده کنید. با این حال، استفاده از مواد شیمیایی معمولاً یه روش سریع، آسان و مقرون به صرفه است، اما نباید در استفاده از اون زیاده روی کنید.

8. با لوله بازکن حرفه ای تماس بگیرید

با لوله بازکن حرفه ای تماس بگیرید

اگه نمیتونی گرفتگی حمام رو باز کنید و یا بعد از امتحان کردن روش های آموزش داده شده، باز هم تخلیه کند انجام میشه، بهتره با یه لوله بازکن حرفه ای تماس بگیرید. معمولا لوله بازکن های حرفه ای با انواع گرفتگی های سخت و پیچیده رو به رو شدن و میدونن چطور گرفتگی رو بطور کامل از بین ببرن. پس اگه میخواهید از شر گرفتگی چاه حمام خلاص بشید همین حالا با چاه بازکن حمام تماس بگیرید.

بهترین شرکت لوله بازکنی حمام در تهران

اگه ساکن تهران هستید و نمیدونید کدوم شرکت رو برای باز کردن لوله حمام کنید، بد نیست برای یه بار هم که شده خدمات حالا سرویس رو امتحان کنید. ما برای باز کردن گرفتگی حمام از سرویسکارانی استفاده میکنیم که تخصصص و تجربه بالایی در باز کردن انواع گرفتگی سخت و پیچیده دارن. این یعنی مشکل شما هر چیزی که باشه نیازی نیست نگران چیزی باشید، چون ما مشکل رو حل میکنیم و لوله رو کاملا باز شده بهتون تحویل میدیم.

علاوه بر این، تمام مراحل انجام کار بدون کثیفی و پاشیدن فاضلاب به اطراف انجام میشه. پس وقت رو هدر ندید و اگه مشکل دارید میتونید 24 ساعته با شماره پشتیبانی تماس بگیرید، ما و همکارانمون در خدمت شما عزیزان هستیم.

چه چیزی باعث مسدود شدن لوله فاضلاب حمام میشه؟

گرفتگی چاه حمام معمولاً به دلیل توده ای از موی گره خورده، کثیفی، چربی یا صابون ایجاد میشه. مو علاوه بر چسباندن گرفتگی به یکدیگر، میتونه به اطراف بپیچه و گرفتگی حمام رو شدیدتر کنه.

گرفتگی بیشتر تو خونه هایی اتفاق میوفته که یک یا چند نفر از افراد موهای بلند دارند، چون موهای کوتاه خیلی کمتر تو سیستم های تخلیه گیر می کنند.

علل دیگه ای هم مثل رسوب گرفتگی وجود داره که رایج هست و ممکنه شما هم با این مشکل رو به رو بشید.

علائم گرفتگی لوله حمام

علائم گرفتگی لوله حمام

اولین باری که متوجه مییشد مشکلی دارید معمولاً زمانی است که میبینید کف حمام آب جمع شده، چون اونطوری که باید تخلیه بشه، آب از لوله رد نمیشه.

متأسفانه، وقتی مشکل گرفتگی لوله حمام شروع میشه، معمولاً با گذشت زمان بدتر میشه، مگه اینکه اقدامی انجام بدید. به طور کلی، هر چه زودتر با مشکل برخورد کنید، حل اون آسان تر خواهد بود.

چگونه از گرفتگی در آینده جلوگیری کنیم

پیشگیری بهتر از درمان است، پس وقتی مشکلتون رو برطرف کردید، مطمئن بشید که احتمال گرفتگی مجدد لوله حمام خود رو به حداقل برسونید. اگه قبلا توری در کفشور حمام نداشتید، مطمئناً باید به فکر خرید کفشور مناسب با توری استاندارد باشید. توری ها موها رو می گیرند و همچنین از گرفتگی لوله به خاطر ورود مواد زائد به داخل لوله جلوگیری میکنن.

علاوه بر این، به هیچ عنوان اشیا کوچک مثل تیغ، ژیلت و صابون رو جایی نذارید که به راحتی داخل لوله بیوفتن. همچنین میتونید هفته ای یک یا دوبار با ریختن آب داغ و جوش شیرین و سرکه، لوله رو تمیز کنید.

برای اعزام سرویسکار در تهران همین حالا تماس بگیرید

سوالات متداول

مو، صابون، اشیا و رسوب از دلایل رایج گرفتگی لوله حمام هستند.
برای باز کردن لوله حمام میتونید از 8 روشی که اینجا توضیح دادیم استفاده کنید. آب جوش، جوش شیرین و سرکه، آویز لباس، فنر، صابون ظرفشویی بعضی از این روش ها هستند.
در این نشرایط بهترین کار تماس با لوله بازکن حرفه ای است. لوله بازکن ها ابزارهای پیشرفته ای دارن که با استفاده از اون ها میتونن هر نوع گرفتگی رو باز کنن.
بله همین حالا هم اگه تماس بگیرید سرویسکار میفرستیم. ما بصورت 24 ساعته 7 روز هفته بدون تعطیلی در خدمت شما هستیم.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *